Meno kolektyvai

Užsiėmimai skirti: 7-12 metų vaikams

Vieta: Dembava

Meno vadovė: Vitalija Daugėlienė, tel.nr. +37065123822

Šių užsiėmimų metu moksleiviai turi galimybę išbandyti tradicines ir naujas medžiagas ir įrankius. Praktinių užsiėmimų metu susipažįsta su skrebinimo, šilko tapybos, vilnos vėlimo, origami, dekupažo, kvilingo, žvakių ir muilo liejimo, tekstilės marginimo, stiklo dekoravimo, papuošalų gamybos, mozaikos, siuvinėjimo, keramikos, netradicinio piešimo, tapybos ant vandens technikomis. Lankantys būrelį mokiniai turi galimybę dalyvauti ekskursijose, išvykose, konkursuose. Vykdydami šiuo užsiėmimus turime siekį – tikslingai ir turiningai užimti mokinius.

Taip pat siekiama ugdyti kūrybiškumą bei meninius gebėjimus.

Užsiėmimai skirti: 7-10 metų vaikams

Vieta: Dembava

Meno vadovė: Lijana Vedlugienė, tel.nr. +370626668

Vaikų kolektyvas „Linksmiau” yra visiškai naujas ansamblis, įkurtas 2023 m. Kolektyvas kviečia prisijungti naujus narius, ypač vaikus nuo 7 iki 10 metų. Kolektyvo repertuaras yra orientuotas į linksmas ir vaikams patinkančias dainas, kurios skatina pozityvų požiūrį bei gerą nuotaiką. Tai puiki galimybė vaikams išreikšti savo muzikinius talentus ir draugauti per muziką.

Užsiėmimai skirti: suaugusiems

Vieta: Velžys

Meno vadovė Virginija Stundžienė tel. nr. +37068620547

Liūdynės kultūros centro Velžio padalinio retro grupė ,,Nostalgija‘‘ savo veiklą pradėjo 2018m. Grupės repertuarą sudaro įvairūs romansai. Retro grupė ,,Nostalgija‘‘ – regioninių, respublikinių romansų švenčių dalyvė, Tarptautinio folkloro festivalio,,Atataria lamzdžiai‘‘romansų vakarų dalyvė.

 

Užsiėmimai skirti: moterims 

 Vieta: Dembava 

Meno vadovas: Lijana Vedlugienė. 

„Dominantė“ yra jaunas kolektyvas, įkurtas 2021 m. Liūdynės kultūros centro padalinyje Dembavoje. Nuo įkūrimo momento kolektyve įvyko daug pokyčių, tačiau šiandien turime ansamblį, kurį jungia stipri meilė muzikai. Kolektyvas nuolat džiaugiasi naujų narių prisijungimu ir aktyviai dalyvauja įvairiuose vietos bei rajono renginiuose.  

Užsiėmimai skirti: 5-16 m. vaikams 

 Vieta: Liūdynė 

 Meno vadovė: Daiva Židonienė tel.nr. +370 682 82951 

 

Dailės studija TAŠKAS skirta vaikams, norintiems puoselėti tautodailės meną, jį pritaikyti šiuolaikiniame gyvenime, taip pat susipažinti su šiuolaikinėmis menų technologijomis (Ebru, piešimas smėliu, šilko tapyba…) lavinti kūrybinius, kinestetinius gebėjimus, tenkinti saviraiškos poreikius, stiprinti socialinius įgūdžius ir vystyti estetinį išprusimą.  

Dailės studijos nariai yra nuolatiniai Lietuvos mokinių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ dalyviai, dalyvauja alternatyvios mados festivalyje-konkurse „Pašėlęs ruduo“, gamtosauginiame projekte „Madų šou“. Rengia savo kūrybinių darbų parodas Liūdynės kultūros centre, padaliniuose  bei kitose Panevėžio rajono kultūros įstaigose. 

Užsiėmimai skirti: suaugusiems

Vieta: Velžys

Meno vadovė Virginija Stundžienė tel. nr. +37068620547

Etnografiniai kolektyvai yra grandis rišanti mus su pareitimi, jų dainos, šokiai – tai gaivus šaltinis ateinantis iš metų glūdumos. Liaudies kūryba geriausiai atskleidžia lietuvišką dvasią, tik tam kraštui būdingus papročius. Todėl 2002 m. Velžio krašto moterys susibūrė į Liūdynės kultūros centro Velžio padalinio folkloro ansamblį. Pirmosios ansamblio dainininkės ir liaudies dainų pateikėjos buvo Ona Rudienė ir Vitalija Balžekienė. Taip pat daug dainų išmokta iš Velžyje gimusios ir užaugusios Julijos Miknienės lūpų. 2006 m. kolektyvui suteiktas „Gegužraibės“ vardas. Folkloro ansamblis parengė nemažai teminių programų:

„Linarūtis“, „Rudens vakarojimai“, „Supkit, meskit mani jaunu“, „Tremties dainos“, ,,Sveiki, gyvi ,svetelė‘‘ ir kt. Ansamblis dalyvauja įvairiuose festivaliuose ir šventėse. Lietuvos dainų šventėse „Būties ratu“ 2007, ,,Čia-mano namai‘‘ 2014, Lietuvos tūkstantmečio dainų šventėje „Amžių sutartinė“ 2009, tarptautiniuose folkloro festivaliuose „Baltica 2011“, ,,Atataria lamzdžiai‘‘, Panevėžio apskrities Dainų šventėje „Aukštaitijos spalvos“, Žiemgalos folkloro šventėse „Kaimynėli, šitašai“ ,,Aukštas dangus‘‘ respublikinėse folkloro šventėse ,,Subatos vakarėly‘‘, Panevėžio rajono folkloro ansamblių festivalyje ,,Par šilaly jojo‘‘ ir kt. Kolektyvas bendrauja su Daugpilio (Latvija) lietuvių folkloro ansambliu ,,Rasa‘‘, yra Latvijos lietuvių dainų šventės, Daugpilio miesto šventės ir kitų švenčių dalyvis.

Užsiėmimai skirti: suaugusiems

Vieta: Dembava

Meno vadovas: Vytautas Šulskis, tel.nr. +37068700144

 

Liūdynės kultūros centro Dembavos padalinio liaudiškos muzikos kapela ,,Demba” įsikūrė 2012 metais. Kolektyve groja, dainuoja įvairaus amžiaus, įvairių profesijų Dembavos gyvenvietės liaudiškos muzikos entuziastai, šio žanro mylėtojai.

,,Demba” glaudžiai bendradarbiauja su Dembavos progimnazija, senjorų šokių kolektyvu ,,Svaja” (vad. D.Venslovienė), rengia bendrus koncertus, projektus. Kapeloje skamba smuikas, birbynė, armonika, saksofonas, mušamieji muzikos instrumentai, skudučiai, kontrabosas, akordeonas, visi instrumentalistai puikiai dainuoja.

,,Demba” kasmet dalyvauja Aukštaitijos regiono kapelų šventėje-varžytuvėse ,,Kapelmaušis”, koncertuoja Panevėžio miesto ir rajono, kitų kaimyninių rajonų kultūros centrų organizuojamuose renginiuose, šventėse. 2014 ir 2018 metais kolektyvas dalyvavo Lietuvos Dainų Šventėse.

Liaudiškos muzikos kapela DEMBA laukia kvietimų pasirodyti jūsų renginiuose.

Užsiėmimai skirti: suaugusiems

Vieta: Dembava

Meno vadovė: Dainora Venslovienė, tel.nr. +37067721104

 

Panevėžio rajono Liūdynės kultūros centro Dembavos padalinio liaudiškų šokių kolektyvas susibūrė 2002 metais. Pradėjo šokti keturios poros, vėliau prisijungė kiti šokio gerbėjai ir šiuo metu kolektyve šoka dešimt porų. 2005 metais pasivadino „Svajos“ vardu ir nuo tada nuolat dalyvauja Panevėžio rajono ir miesto šventėse, įvairiuose šalies šokių festivaliuose, dainų ir šokių šventėse, dalyvauja užsienio festivaliuose Kroatijoje, Lenkijoje. Kolektyve šoka įvairaus amžiaus ir įvairių profesijų, linksmi ir draugiški žmonės savo laisvalaikį pašventę lietuvių liaudies dainai, šokiui, liaudies tradicijų puoselėjimui ir perdavimui jaunąjai kartai.

Liaudiškų šokių kolektyvas SVAJA laukia kvietimų pasirodyti jūsų renginiuose.

Liūdynės kultūros centro Dembavos padalinio linijinių šokių kolektyvas „Rugiagėlės“ veiklą pradėjo 2007 metais. Pradžioje šoko penkios šokio mylėtojos, bet pamažu besimokant atsirado bendraminčių, plėtėsi šokėjų gretos ir šiuo metu kolektyve šoka keturiolika narių. Kolektyvas bendradarbiauja su linijinių šokių mokykla ir kasmet dalyvauja Palangoje vykstančiame linijinių šokių festivalyje „Draugystės tiltas“. Šis festivalis tai puiki proga susirasti naujų draugų ir bendraminčių, jame sutikti linijinių šokių mylėtojai „Rugiagėles“ dažnai kviečia į festivalius Radviliškyje, Panevėžyje, Pasvalyje, Krekenavoje, Pakruojyje.

Dėl koncertų ar pasirodymų renginiuose kreiptis į vadovę Dainorą Venslovienę +37067721104

Užsiėmimai skirti: suaugusiems

Vieta: Liūdynė

Meno vadovė: Daiva Židonienė tel.nr. +370 682 82951

 

„Žavesys“ – tai Panevėžio rajono Liūdynės kultūros centro linijinių šokių kolektyvas, savo veiklą pradėjęs 2014 metų rudenį. Šokių kolektyve „Žavesys“ dalinamasi geriausiomis emocijomis ir aistra šokiui. Čia kiekvienas gali šokti, o tam net nereikia ypatingų pastangų. Svarbiausias dalykas, tai Jūsų gera nuotaika ir noras šokti bei būti bendraminčių būryje.

„Žavesys“ sėkmingai koncertuoja ir dalyvauja rajoniniuose, šalies ir tarptautiniuose šokių festivaliuose.

Linijiniai šokiai – tai šokis tiek vienam, tiek poroje, tiek būryje, pagal labiausiai užburiančias pasaulio melodijas. Tai ypač malonus laisvalaikio praleidimo būdas, nes šie šokiai nereikalauja daug pastangų, o malonumas maksimalus.

Linijinių šokių kolektyvas ŽAVESYS laukia kvietimų pasirodyti jūsų renginiuose

Užsiėmimai skirti: 7-11 metų mergaitėms

Vieta: Dembava

Meno vadovė: Vitalija Daugėlienė, tel.nr. +37065123822

Merginų liaudiškų šokių grupė susibūrė šokių studijoje dar Dembavos pagrindinėje mokykloje ir 2007 m. Lietuvos dainų šventėje „Būties ratu“ Kaune, šokių dienoje dalyvavo kartu su Dembavos progimnazijos jaunučių tautinių šokių grupe. Kada berniukai jau nebenorėjo šokti, jos susijungė su Dembavos kultūros įstaigos merginomis ir pasivadino šokių grupe „Levandrėlė“, kuri 2009 m. dalyvavo Lietuvos Tūkstantmečio dainų šventėje „Amžių sutartinė“.

Vėliau sekė – moksleivių dainų šventė 2012 m. „Mūsų vardas – Lietuva“ kur šoko šokių dienoje „Laiko vaikai“, po to pasiruošė ir dalyvavo 2014 m. Lietuvos dainų šventėje „Čia mano namai“ šokių dienoje „Sodauto“. Lietuvos moksleivių dainų šventėje 2016 šokių diena „Mano žemė“ ir begalė koncertų, o kur dar regioninės šventės…

Šokių studijoje „Levandrėlė“ gali šokti kiekviena ir tam nereikia ypatingų pastangų. Svarbiausia gera nuotaika ir noras pabūti bendraminčių būryje. Ateikite ir išbandykite! Šokių užsiėmimai organizuojami ištisus metus.

Užsiėmimai skirti: suaugusiems

Vieta: Velžys

Meno vadovas: Vaidas Dzežulsks tel.nr. +37064754386

 

Ne veltui sakoma: „Daina debesis sklaido ir rūpesčius baido“

2016 m. vedini didžiulio noro dainuoti ir pabėgti nuo kasdienybės rūpesčių, velžiečių grupelė susibūrė Liūdynės KC Velžio padalinyje ir paprašė direktorės surasti jiems vadovą.

Buvo surastas jaunas, perspektyvus ir energingas vadovas – Vaidas Dzežulskis. Taip ir prasidėjo dainų ir bendrystės vakarai. Visus vienijo didelis noras ir užsidegimas dainuoti. Bendraminčių ratas keitėsi, mainėsi, mažėjo, didėjo ir šiuo metu kolektyvą sudaro 9 moterys ir 4 vyrai.

Ansablis sugalvojo pasivadinti „Nevėzio vingiu”, nes gyvena ir repetuoja prie gražaus Nevėžio vingio.

Dainininkai džiaugasi, kad vadovas Vaidas juos kantriai moko nuotaikingų, melodingų ir linksmų dainų. Jo užkrečiančios energijos dėka jie jaučiasi atjaunėję, sustiprėję. Susidainavęs ansamblis dalyvauja įvairiuose renginiuose bei konkursuose.

Mišrus vokalinis ansamblis NEVĖŽIO VINGIS laukia kvietimų pasirodyti jūsų renginiuose.

Šokių studija ,,Judesys“ gyvuoja nuo 2007 metų. Šokėjų amžius nuo 4 iki 16 metų. Todėl natūralu, kad susidarė dvi šokėjų grupės: jaunesniųjų (4-8 m.) ir vyresniųjų (9-15m.). Šokių grupių repertuare – lietuvių, kitų tautų šokiai, choreografinės klasikinio ir šiuolaikinio šokių kompozicijos. Šokių grupės kasmet aktyviai dalyvauja miesto, rajono, šalies renginiuose.

Bendradarbiauja su kultūros centro režisiere – Migle Miknevičiūte ir dalyvauja kalėdiniuose ir kituose kūrybiniuose projektuose: muzikinėje pasakoje ,,Kalėdinė pasaka“, spektakliuose „Stebuklinga karuselė“, ,,Stebuklinga plunksna“, „Šaltapusnė“, ,,Kaip Grinčas Kalėdas vogė“.

Studijos ,,Judesys“ šokių grupės dalyvavo šalies šiuolaikinių šokių festivalyje „Jaunystės šėlsmas“, mažųjų meno mėgėjų festivalyje ,,Vaikystė mene”, „Reveransas Lietuvai“. Taip pat bendradarbiauja su kitomis rajono ir šalies kultūros įstaigomis.

Dėl koncertų ar pasirodymų renginiuose kreiptis į vadovę Daivą Židonienę +370 682 82951

Užsiėmimai skirti: vaikams ir jaunimui.

Vieta: Velžys

Meno vadovas: Jonas Marcinkevčius

,,Kupolėlė‘‘ gyvuoja daugiau nei 30 metų, jos programoje lietuvių liaudies folkloriniai, tautiniai ir naujausi Lietuvos baletmeisterių sukurti sceniniai šokiai. Tai linksmas, energingas, mėgstantis išvykas ir koncertus kolektyvas. Per šį laikotarpį užaugino kelias šokėjų kartas, daug koncertavo, dalyvavo įvairiuose projektuose, konkursuose, pasirodymuose ir yra pasiekę gražių laimėjimų.

,,Kupolėlės‘‘ šokėjai yra 8-ių Pasaulio lietuvių dainų švenčių, Moksleivių dainų švenčių dalyviai.

,,Kiekvienas save gerbiantis lietuvis privalėtų mokėti šokti savosios tautos šokius. Smagu, kad mano mokiniai ir šokėjai su dideliu džiaugsmu prisimena akimirkas praleistas repetuojant, šokant, keliaujant. Kai išgirsti po 10 metų pasidalijant džiaugsmu, šiltais prisiminimais ir tada suprantu, kad ne veltui tiek metų praleidau su vaikais‘‘ – vadovas Jonas Marcinkevčius.